938x452

Audi představí elektrický supersport. Toto o něm víme

7. 8. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Nový supersport od Audi bude představen na exhibici Pebble Beach už příští měsíc. Koncern Volkswagen měl k pokroku vždy blízko a nedávno ustanovil čistě elektrický supersport od mateřské společnosti rekord na Pikes Peak. Netrvalo dlouho a objevily se informace i ohledně sesterské společnosti Audi a její vlastní manifestace pokroku.

Nový čistě elektrický supersport PB 18 e-tron představí jako koncept již za necelý měsíc na Pebble Beach v Kalifornii. Týden aut na tomto exkluzivním místě každoročně vítá milovníky těch nejexkluzivnějších a nejluxusnějších vozidel od starých veteránů až po ztělesnění budoucnosti. Právě tam 23. srpna odhalí Audi svůj nový skvost.

PB 18 e-tron je zatím držen pod rouškou tajemství. Automobilka o něm však prozradila, že bylo navrženo v Malibu a bude se podobat Audi R18 e-tron, které bylo určeno pro Le Mans. Široké sportovní křivky jsou ve své podstatě, minimálně na základě náhledového obrázku, velmi podobné jako I.D. R od Volkswagenu.

Design je už tedy téměř jasný, na detaily si budeme muset počkat. Další informace jsou čistými dohady, které automobilka nepotvrdila. Je pravděpodobné, že Audi v nějaké podobě přebere technologii právě od supersportu I.D. R. Dá se tedy očekávat, že nový skvost od německých čtyř kruhů bude schopen zrychlit na 100 km/h za méně než 2,5 sekundy, dosáhnout výkonu více než 500 kW a velmi krátkých nabíjecích časů.

.

« »

MENU