27

Extrémní Volkswagen Transporter T5. Jede 311 km/h a má 638 koní

10. 3. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Toto je Volkswagen T5 TH2RS Power Bus, který si dává supersporty na počkání. No a co má společného s klasickým Transporterem T5? Vlastně jen karoserii, světla a… a nic. Auto bylo kompletně překopáno a už nenajdeme žádné 2.5-litrové TDI pod přední kapotou, nýbrž vzadu uložený 3.6-litrový plochý šestiválec z Porsche 911 GT2, který navíc dominuje brutálním výkonem 638 koní a točivým momentem 840 Nm. Poháněna jsou všechna čtyři kola. Samozřejmě je kompletně nový podvozek, šesti-pístové brzdy s rozměrem kotoučů 395 mm.

Auto bylo značně odlehčeno a kvůli aerodynamice je nižší a sídlí na něm pár aerodynamických prvků jako je třeba přední lízátko. Sedadlo řidiče je uprostřed a vzadu místo komfortních lavic čekají čtyři tvrdé a nekomfortní skořepiny + řidičovo sedadlo. Nenajdeme tu ani audio a díky této dietě tento turby nadopovaný autobus zhubl na 2150 kilogramů.

To vy výsledku znamená zrychlení z nuly na sto za 4.4 sekundy a maximální rychlost 311 km/h. Naměřené hodnoty však nejsou měřeny s aktuální technikou, ale rekordy byly protrženy s druhým motorem z Porsche 911 Turbo, který byl upraven na 780 koní. Není však problém motor z GT2 poměrně snadno upravit na stejnou hodnotu, ale i s výkonem 638 koní je to dokonalý sleeper.

A cena? Nejrychlejší Transporter na světě musí být i téměř nejdražší na světě a prodejce za něj žádá tučnou částku 149 800 euro, to jsou asi 4 miliony korun. Ale nestojí to za tak úžasný nesmysl? :-)

.

« »