MENU
1-skoda-junior-2017_galerie-980

I mistr tesař se utne aneb toto jsou nejošklivější škodovky

25. 12. 2017 • Novinky, Zajímavosti

Škoda má aktuálně velmi hezký a vyvážený design, jenže ne vše se vždy podaří dle očekávání nebo původního záměru a týká se to i naší domácí automobilky. Ta během své historie postavila několik automobilů, které pobouřily veřejnost a nebo skončily jako absolutní propadák. Tady je přehled těch nejznámějších z nich.

Škoda Fabia Sedan

Jeden z nejvíce zatracovaných modelů byla první generace modelu Fabia ve verzi sedan. Designéři si moc práce nedali a malému hatchbacku vlastně jen přidali kufr. Ten však nijak nenavazoval na tvary a linky karoserie a působil jako nalepený batoh. Pohled z profilu byl naprosto tristní, kdy nejvíce vynikl dlouhý zadní převis a rovné partie víka kufru. Tohle se vážně nepovedlo!

skoda_fabia_2001_images_1

Škoda Roomster

Fabie druhé generace, která se srazila s MPV a vznikl Roomster. Podívejte se na na něj ze strany, vždyť vypadá jako dvě různá auta sešitá k sobě. Vidíte ta okna? Tohle si možná může dovolit tripovitě experimentální BMW i3 s interiérem z použitých flašek od coly a ratanového dřeva, ale rodinná škodovka? To byla hodně veliká mladoboleslavská minela.. Ano, výhled mají děti pěkný, ale na pohled to zrovna působivé není.

ŠKODA-Roomster_8

Škoda Citigo

Nejmenší Škodovka všech dob, prcek jménem Citigo. Auto nabízí slušný interiér, celkem dobré jízdní vlastnosti, ale designerům se tento kousek zrovna moc nepovedl. Samotná automobilka s tímto modelem v druhé generaci již nepočítá, protože má velmi slabé prodeje. A to i přes to, že jej využívá téměř každá pizzeria ve vašem městě. Cititgo nenaplnilo prodejní cíle a zejména v soukromém segmentu nezaujalo mnoho zákazníků. Na vině je právě primárně design vozidla.

PI-VR GmbH vred 5.5

Škoda Fabia Junior

Opět ta první generace Fabie… Nejlevnější verze Junior mířila hlavně na mladé generace nebo opačně na ty nejstarší a využila k tomu zbraně velkého kalibru – auto mělo nelakované plastové nárazníky, kliky i zrcátka základní barvy, nulovou nabídku laků, motor o objemu 1.0-litru a téměř žádnou výbavu v interiéru, kde chybělo i rádio. Samozřejmostí jsou i ”líbivá” plechová kola. Tohle nemohlo dopadnout dobře a je to rozhodně to nejhorší, co z Mladé Boleslavi pustili ven.

1-skoda-junior-2017_galerie-980

.

« »