bez-nazvu-1

Lada Niva s šestiválcem a výkonem 293 koní ztrapní nejeden sporťák

11. 3. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Už vás nebaví na semaforech před slečnami machrovat v BMW 330i E46 nebo Audi A4 3.2 FSI a raději byste něco stylovějšího a vtipnějšího? Prostě něco, co totálně nikdo nepochopí? Tak teď máte jedinečnou možnost pořídit si Ladu Nivu, která rozdupe nejeden sporťák. Má totiž vnitřnosti z Toyoty Supra a je to opravdu stylový nesmysl.

Většina takových ujetých úprav pochází z Ruska, Polska či Německa, tady byste podle volantu na pravé straně mohli tipovat Anglii, ale ne. Toto auto vzniklo v Jihoafrické republice, kde je nyní na prodej za 160 tisíc randů, to je asi 247 tisíc korun, což vlastně ani vůbec není moc.

Pod kapotou dřímá řadový šestiválec 2JZ-GTE TwinTurbo, který je transplantován z Toyoty Supry – stejně jako převodovka, přední náprava, brzdy a budíky s voličem převodovky. Zadní odpružení je z Jaguaru XJ6 a namísto blinkrů nad světly jsou nasávací otvory – směrovky se přesunuly do nárazníku. Sportovní sedadla jsou převzata z Volva S40 a palubní deska je vyrobena na zakázku. Ale zpět k motoru. Ten sériově produkuje 280 koní výkonu a 431 Nm točivého momentu, tady je to trochu odlišné a koncová čísla jsou 293 koní a 427 Nm (při tlaku turbodmychadel 0.6 baru). Zmizela čtyřkolka a výkon putuje přes automatickou převodovku na zadní kola. Burnouty tak dělá kdykoliv si řidič zamane!

.

« »