5b47196c15c11

Lada představila sportovní model. Vesta Sport vypadá opravdu k světu

12. 7. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Ruské automobilce Lada svítá už déle na lepší časy a pomáhá jí zejména propojení s aliancí Renault-Nissan. Značka na trh přináší stále nové verze svých modelů a jedním ze symbolů obrození automobilky je určitě model Vesta, který už přišel i ve verzi kombi a také Cross, určené pro lehký terén.

Nyní doplňuje paletu modelu verze Vesta Sport. Ačkoliv Lada a motosport možná na první poslech nejdou dohromady, pro ty, kteří sledovali šampionát WTCC, to není až takovým překvapením.

Sportovní verze Vesty je v první řadě o designových změnách. Přepracovaný je přední nárazník, který si sice zachoval tvar písmene X, ale dostal agresivnější tvar a Vesta díky němu působí dojmem širšího auta. Tradiční změnou jsou nová 17-palcová kola s nízkoprofilovými pneumatikami, ale i tmavě lakované kryty zpětných zrcátek. Spodní část vozu je z každé strany zdobená červenými pásy.

Vzadu zaujmou nejen falešné výdechy po stranách, ale také difuzor s vestavěnými koncovkami výfuku. Nepřehlédli jsme ani náznak přítlačného křídla s třetím brzdovým světlem. Pár jednoduchých změn Ladu celkem oživilo a musíme uznat, že verze Sport vypadá lépe než základní model.

Z hlediska funkčních změn zaujme posunutí auta blíže k asfaltu o 16 mm. Výkon atmosférického motoru o objemu 1,8 l byl navýšen na 107 kW. V žádném případě tedy nejde o auto, které by trhalo asfalt. Spíše jde o rychlejší verzi Vesty, která má větší šanci prosadit se na evropském trhu.

.

« »

MENU