446155

Legendární německá značka Wiesmann hlásí návrat. Opět s technikou BMW

9. 8. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Není snadné, aby si výrobci sportovních automobilů  v dnešní době přežili, natož těch malosériových a vyloženě butikových. Dokonce i dobře zavedené značky jako Lamborghini a Maserati se nyní uchýlily k výrobě SUV a to jsou obě ve vlastnictví velkých mateřských společností, skupiny Volkswagen a FCA. Wiesmann, malý soukromý německý výrobce sportovních automobilů, byl tak ovlivněn nedostatečnou poptávkou po sportovních vozidlech, že byl nucen vyhlásit úpadek v roce 2013.

Tehdy jsme zatlačili slzu, nádherná sportovní vozidla s retro designem, nízkou váhou a tou nejlepší technikou od BMW M vždy zpříjemňovala světovou nabídku a pár jich jezdí dokonce i v naší malé republice. Teď můžeme znovu jásat, Wiesmann se vrátí již příští rok, kdy představí nový model. Krom toho se navrátí i výroba dobře známých modelů MF5 a MF4. Ty se nám ukáží už koncem prázdnin na výstavě Salon Privé Concours d’Elégance v Londýně. 

Stejně jako u tradičních sportovních vozů značky Wiesmann si i nový model půjčuje motor z divize BMW M. S motorem F90 M5 o objemu 4,4 litru s pohonem S63 V8 se očekává výkon nejméně 600 koňských sil a to bude na malý sporťák opravdu masakr. Každý vůz se bude stavět ručně a zcela individuálně dle přání každého klienta. Vítej zpět, Gekone.
.

« »

MENU