skoda-vision-e-concept

Škoda oznámila, že chystá elektrické RS. Překvapením je i návrat sportovní Fabie

12. 7. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Překvapení hned na začátek, Škoda totiž podotkla, že elektrické RS nemusí být nutně o výkonu. Portfolio modelů RS domácí automobilky nyní čítá pouze jeden model (Octavia), ale to se již brzy změní s příchodem novinky Kodiaq RS.

Nejrychlejší sedmimístné SUV na Nürburgringu však nebude posledním rozšířením značky RS, neboť česká značka už plánuje třetí model, který se bude vyhýbat spalovacímu motoru a bude tedy plně elektrický. Potvrdil to šéf prodeje a marketingu společnosti a dodal, že model RS s nulovými emisemi je již připravován.

Alain Favey pokračoval ve specifikaci daného vozu a zdůraznil, že logo RS nemusí nutně znamenat výkon. Novinka se spíše zaměří na styling a užitnou hodnotu. Bude to totiž SUV vycházející z designové studie Vision E. Hotový derivát RS je navržen tak, aby přišel na trh v roce 2022 a nebude to první elektrický vůz značky Škoda, protože tato role byla připsána Citigo-e.

Prozrazeny byly i další zajímavé zprávy, a to že výrobce opět počítá s rychlou Fabii RS. V současné generaci neexistuje, protože se značka bála nízkých prodejů, ale to se podle Alaina změnilo a situace na trhu je takovému superminy otevřená.

Bude se to však týkat až další generace tohoto modelu, která spatří světlo světa v roce 2020. Sportovní verzi RS pak lze očekávat zhruba o dva roky později.

.

« »

MENU