2019-skoda-polar-front

Škoda Polar. Známe první detaily o dalším českém SUV

11. 7. 2018 • Novinky

Škoda na letošním ženevském autosalonu vyvolala slušný rozruch konceptem Vision X. Ten předznamenává sériovou podobu SUV segmentu B, které přijde brzy na trh. My už známe první detaily.

Podobu sériového automobilu, založeného na koncernové platformě MQB A0, naznačil koncept Vision X, který letos zářil na autosalonu v Ženevě. Ohledně tohoto SUV se už léta skloňuje označení Polar, aktuálně však do úvahy spadá i název, který bude obsahovat písmena “K” a “Q” po vzoru větších bratrů KodiaQ a Karoq.

Už dnes je zřejmé, že Polar, ať už se bude jmenovat jakkoliv, rozšíří portfolio mladoboleslavských o malé SUV. Tomu by měla odpovídat i cena, která by mohla startovat přibližně na úrovni 300 000 Kč. Základní pohonnou jednotkou bude motor 1.0 TSI naladěný na 85 kW (115 k), vrchol nabídky obstará 1.5 TSI s výkonem 110 kW (150 k). Samozřejmostí bude i přítomnost samočinné dvouspojkové převodovky DSG, na pohon všech kol však zapomeňte.

Z hlediska designu se sesterský model Seatu Arona bude ubírat cestou, kterou naznačil už KodiaQ a Karoq. Počítat tedy můžeme s dělenými předními reflektory vybavenými diodovou technikou, množstvím ostrých prolisů karosérie, ale i pestrými barevnými kombinacemi. Očekává se, že novinka by se do showroomů měla dostat začátkem roku 2019. Svět ji tedy pravděpodobně pozná na podzimním autosalonu v Paříži.

.

« »

MENU