MENU
140819-the-new-skoda-fabia-front_galerie-980

Škodu Fabia a Rapid už brzy koupíte jen s benzinovými motory.

9. 10. 2017 • Novinky, Zajímavosti

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto rozhodla o poměrně zásadní věci – do modelů Fabia a Rapid přestane montovat naftové motory. Důvodem je jednak kauza Dieselgate, která významně pošramotila pověst tomuto druhu motorů, ale také náklady na jejich vývoj a nutnost plnění stále přísnějších emisních předpisů. Výrobci se už tedy nevyplatí do podobných jednotek investovat.

Jedná se o současné generace těchto modelů a změna začne platit brzy – už od příštího roku si tak pořídíte Fabii výhradně s benzínovými motory, Rapid to čeká o rok později. Informoval o tom na svém webu autorizovaný prodejce vozů Škoda Auto Šmucler.

Důvodem k výběru těchto modelů je nepopíratelný fakt, že úsporu naftového motoru poznáte především při dálkových trasách, což není primární způsob využívání právě modelu Fabia a Rapid. Taková auta se pohybují především ve městech a na krátkých vzdálenostech mezi obcemi, což je i důvod, proč nikdy diesel nebyl nabízen pro Citigo. Neznamená to ale, že by snad dieselové motory skončily úplně. Podle předsedy představenstva automobilky Škoda Bernharda Maiera se s motory TDI ve vozech Škoda budeme setkávat i nadále. Nebude to však příliš dlouho a nahradí je již oznámena řada elektrifikovaných modelů.

.

« »