MENU
job1uui6tl7tcx7r7f1irqv-starom-kontajnery-sa-skr-vali-n-hradn-diely-v-hodnote-presahuj-cej-mili-n-eur

Starý kontejner skrýval automobilový poklad

13. 6. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Automobilový svět čas od času nabídne příběh, který působí naprosto nereálně – jako vystřihnutý z pohádky. Tady je další z takových, který se stal nedávno – odborníci z aukčního domu Coys našli v jižní části Spojeného království něco, co jim doslova vyrazilo dech.

Ve starém kontejneru, který už v přístavu spočíval nějaký ten pátek, se nacházel poklad v hodnotě přesahující hranici jednoho milionu eur. Tentokrát však nejde o nález automobilu, ale náhradních dílů. Vtip spočívá v tom, že to nejsou jen tak nějaké komponenty.

V originálním stavu (dokonce i v původním balení) se zde totiž našly díly pro vozidla jako Ferrari 250 SWB, 250 GTO, 275, Daytona Competizione, F40 či například 512 LM. Kromě majitelů Ferrari si tu na své přijdou i vlastníci Maserati 250F. Mnohé komponenty již částečně podlehly zubu času, nejde však o poškození, které by šikovné ruce nezvládly napravit.

Pro renomované automobilové sběratele mají takové díly ohromnou hodnotu – na servis jejich skvostů s hodnotou desítek milionů eur se totiž musí používat pouze originální náhradní díly, jejichž počet je však limitován. Do dražby půjdou díly už 29. června.

.

« »