MENU

bez-nazvu

Toyota C-HR R-Tuned je nejrychlejší crossover na světě a má přes 600 koní

14. 11. 2017 • Novinky, Zajímavosti


Nejrychlejší crossover na světě je Toyota C-HR. Alespoň ve verzi R-Tuned, která při testování porazila i McLaren 650S Spyder, 911 GT3 RS a Nissan GT-R Nismo. Tento model japonská automobilka představila společně s kolekcí modifikovaných modelů Camry na veletrhu Specialty Equipment Market Association (SEMA) v Las Vegas.

Verze R-Tuned je upravený čtyřválec 2AZ-FE o objemu 2,4 litrů se speciálně pro něj určeným systémem turbo DG-Spec Garrett, který pohání přední nápravu. Po tuningu získal motor výkon více než 600 koní a točivý moment 745 Nm. Sériovou převodovku CVT nahradila sportovní manuální skříň Toyota E-Series. Hmotnost vozu činí 1342,6 kg. Podvozek crossoveru od Toyoty rovněž prošel zásadními změnami. Automobil dostal závodní brzdy Brembo, radiální pneumatiky Toyo Proxes RR 275/35R-18, nastavitelné zavěšení DG-Spec Motion Control Suspension a sportovní tlumič.

Aerodynamický balíček speciálně pro tento model tvoří mimo jiné zadní křídlo, boční spojlery a přední splitter, který obstarává přítlak 136 kg. Maska byla vyměněna za novou, z uhlíkového vlákna a s otvory pro přívod vzduchu. Interiér je vybaven bezpečnostním rámem a šesti bodovými bezpečnostními pásy G-Force Pro Series. Akcelerace z nuly na sto dosáhne Toyota C-HR R-Tuned za 2,9 sekundy. Na slavném dvouapůlkilometrovém okruhu Willow Springs International Raceway dosáhla času 1:25.22, což ji posunulo na páté místo nejrychleji zajetých kol na této dráze. Za sebou nechala dokonce McLaren 620S, Nissan GT-R nebo Porsche 911 GT3.

.

« »