MENU
p-5573-14

Vzácné Santorini Blue E34 BMW M5 Touring na prodej

6. 8. 2017 • Novinky, Zajímavosti

BMW M5 E34 nepatří úplně mezi ty nejvyhledávanější generace modelu M5, většina preferuje osmiválec v následujícímu typu E39 nebo uječený desetiválec v generaci E60. Druhá generace M5 však nabízí něco, co se poté opakovalo už jen jedenkrát – můžete si ji pořídit ve variantě Touring, tedy kombi (M5 se nabízela jako kombi už jen u generace E60). Navíc se jedná o poslední ručně stavěné “mko”.

Vůz zaměřený na táty od rodin, kteří se nechtěli připravit o silné auto z divize M je navíc velmi vzácné, oproti původním plánům vyrobit a prodat tisíce kusů, jich totiž nakonec vzniklo jen 891. BMW tvrdilo, že nakonec jednoduše nebyla poptávka po podobném autě. To znamená jediné, takový vůz je ohromnou sběratelskou investicí s mnohanásobným zhodnocením ceny. Ti štastní, kteří ji koupili jako novou a podařilo se jim ji zachovat v dobrém stavu, ji teď prodávají za trojnásobky původní ceny.

A jedna taková, na pohled jako nová, je právě na prodej v Ohio, USA. Vůz je z roku 1995 v nádherné barvě Santorini Blue, nájezdem 96000 mil a silnějším motorem 3.8 R6 s šestistupňovou převodovkou. Cena? $129,990! Docela hodně, zejména v kontextu s nájezdem, který je poměrně vysoký a svědčí o tom, že toto auto moc času v garáži netrávilo. Ale znova, touringy na ceně nabírají ohromně a navíc v této barvě údajně vznikly jen dva kusy na světě.

Pod kapotou je řadová šestka s atmosférickým plněním (S38B38) o výkonu 355 koní, která umí 1670 kg vážící kombík vystřelit na stovku za 5.9 sekundy a uhánět až 250 km/h, kde ji zastaví omezovač rychlosti. Nechybí samosvorný diferenciál na poháněné zadní nápravě a manuální šestikvalt. Jo, tohle je ideální kombík!

.

« »