1582876311-geely-001

Čínské SUV zabraňuje přenosu koronaviru

29. 2. 2020 • Novinky, Zajímavosti

Nové čínské SUV Geely Icon přichází na trh s relativně konvenčním pohonem. Ten tvoří příčně uložený benzínový přeplňovaný čtyřválec 1.5 Turbo spojený s mildhybridním systémem (startér-generátor + malý akumulátor), který spolupracuje se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a přenáší sílu pouze na přední kola. Samotný motor má výkon 140 kW (190 k) a 300 Nm, elektromotor spojený s motorem drážkovaným řemenem přidává 10 kW (14 k) a 45 Nm.

Marketingové oddělení automobilky však přišlo s nápadem, jak přitáhnout pozornost ještě lépe, než technickými parametry či ekologickým zaměřením. Esem v rukávu je aktuální vlna koronavirus a strachu lidí z jeho šíření. Moderně tvarovaný crossover totiž disponuje speciální funkcí cirkulace vzduchu v kabině, která dezinfikuje vzduch a zabraňuje množení bakterií. Přesné technické detaily samozřejmě chybí.

Další zajímavostí je prodej tohoto auta přes internet. Výrobce tak reaguje i na 92-procentní propad místního prodeje aut po ohlášení speciálních opatření čínské vlády souvisejících s koronavirem. Geely nabízí možnost kompletní konfigurace auta z bezpečného domácího prostředí.

Samozřejmostí je i zkušební jízda, kdy si klient vybere příslušné testovací auto a to mu personál přistaví přímo před dům. Automobilka tento systém nazvala bezkontaktní nákup a sklízí s ním úspěchy. Už pár hodin po spuštění tohoto programu zaregistrovala 30 000 objednávek. Z crossoveru Geely Icon se tak rázem stalo jedno z nejlépe prodávaných aut regionu.

To jen potvrzuje vzestupný trend prodejů aut přes internet. Jen loni se takto prodalo více než 825 000 aut, přičemž už za pět let předpokládá analytická společnost Frost & Sullivan roční objem prodeje aut přes internet v objemu přesahujícím 6 milionů kusů.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/