hyundai-kona-explodes-with-no-apparent-reason-in-canada

Další hořící elektromobil. Samovolný výbuch Hyundai Kona Electric zničil celou garáž

7. 8. 2019 • Novinky

Diskuse o elektromobilech je na vzestupu. Automobilky je přímo až násilím tlačí do popředí a ne každému se to líbí. Osobně vůči nim výhrady nemám. Řekl bych, že jízdu v nich si poměrně užívám. Zejména, pokud je elektromobil postavený dobře. O to více mě překvapila tato zpráva, v níž hlavní roli hraje jeden z nejlepších elektromobilů na trhu, Hyundai Kona Electric. Výbuch elektromobilu dokonce odstřelil garážové dveře na opačnou stranu cesty a zničil celou garáž.

Tento případ se udál na ostrůvku Île Bizard ve městě Montreal. Jeho majitel Piero Cosentino nejprve zpozoroval hustý černý kouř valící se z garáže. V momentě vypnul v domě jistič, což ale nepomohlo. Elektrický Hyundai se totiž v čase exploze nedobíjel. Konu Electric přitom vlastnil pouze chvíli, od března. Hasiči byli přivoláni kolem 1 v noci a požár uhasili bez zranění.

Pokud by však někdo byl před garáží, situace mohla být jiná. Výbuch vystřelil dveře garáže na opačnou stranu a také zcela zničil samotnou garáž. Samotný dům Cosentino obešel lépe. Co stojí za příčinou výbuchu se aktuálně vyšetřuje. Pokud se však přijde na chybu samotného auta, Hyundai může velmi rychle postihnout osud sousední jihokorejské firmy Samsung.

Foto: Radio Canada, CBC

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/