Electric vehicle changing on street parking with graphical user interface, Future EV car concept

Elektromobily pošlou polovinu zaměstnanců na dlažbu, tvrdí Němci

11. 2. 2020 • Novinky

Ještě v roce 2018 pracovalo v německém automobilovém průmyslu, ať už přímo nebo formou dodavatelské sítě, až 834.000 zaměstnanců. Podle magazínu Handelsblatt se to však brzy dramaticky změní a v průběhu deseti let zůstane polovina z nich na dlažbě. Za všechno může elektromobilita a její masivní legislativní protlačování za každou cenu.

V jednoduchosti je zákeřnost

Německý deník odvolávající se na zprávu Národní platformy pro budoucnost mobility (Nationale Plattform Zukunft der Mobilität) tvrdí, že pokud hospodářství nezmění směrování a vše vsadí na elektromobily, do roku 2030 přijde o práci 410.000 lidí. Důvodem je jednodušší konstrukce elektrických aut, jejich menší nároky na výrobu a vysoký podíl elektronických komponent vyráběných mimo území Německa. Ve svých rozborech jde Handelsblatt ještě dál a říká, že zatímco na spalovací motor potřebujeme zhruba 1.200 komponentů, na elektromotor jen 200 součástek.

Jsou to lži

Na zprávy okamžitě reagoval Kurt Christian Scheel, šéf německého Sdružení automobilového průmyslu. Ten tvrdí, že jsou to nepodložené informace, které se nezakládají na pravdě. Scheel dodává, že v Německu se bude vyrábět stále větší podíl součástek, které se dnes dovážejí do země ze zahraničí. Navíc předpokládá, že do tří let budou německé automobilky vyrábět až 150 elektrických modelů, přičemž většinu z nich v domovském Německu. Vláda zároveň počítá s tím, že v roce 2030 by mělo po německých silnicích jezdit přibližně 10 milionů elektromobilů.

Jak to bude s automobilovou výrobou v roce 2030, dnes nikdo zodpovědně říci nedokáže. Její směrování je každopádně určeno a už dnes je jasné, že automobilový průmysl bude snižovat stavy. Čím výraznější bude jeho orientace na tradiční spalovací motory, tím horší vyhlídky jeho zaměstnance čekají. Týká se to i Česka. Pokud chce zůstat ve hře, jeho větší orientace na výrobu elektrických aut je, zdá se, nezbytná.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/