6983546

Genesis G70 Shooting Brake zaútočí ve střední třídě: Vyvinuli ho speciálně pro Evropu

17. 5. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Genesis se v EU ještě pořádně ani neukázal a už se předvádí modelem speciálně vyvinutým pouze pro evropský kontinent. Extravagantní Genesis G70 Shooting Brake má namířeno do prémiové části střední třídy, kde chce komplikovat život zejména zaběhnutým hráčům německé trojky Mercedes-Benz třídy C, BMW 3 a Audi A4. Výrobce už potvrdil i šestiválcovou benzínovou verzi 3.3 V6 Turbo, vyloučen však není ani nový turbodiesel 2.2 CRDi.

Příjezd prémiové značky Genesis (patřící pod ochranná křídla automobilky Hyundai) do Evropy je už jistá věc. O zákazníka bude na starém kontinentu bojovat čtveřicí modelů G80, GV80, G70 a GV70, ke kterým se později přidají další (včetně čistě elektrických). Jednou z novinek bude i kombi verze sedanu G70. Dostane označení Genesis G70 Shooting Brake a má jít o prestižní “kombi” střední třídy útočící na zákazníky německé prémiové trojky Audi/BMW /Mercedes-Benz.

I se šestiválcem

Přesné technické detaily modelu G70 Shooting Brake zatím automobilka neuvedla, naznačila však, že se v EU můžeme těšit nejen na přeplňovaný benzinový čtyřválec 2.0 Turbo, ale i na plnohodnotný šestiválec 3.3 V6 Turbo. Spekuluje se dokonce o nové generaci hliníkového naftového čtyřválce 2.2 CRDi, který se už například objevil i pod kapotou sesterské Kie Sorento. Zda se však skutečně objeví i v autech určených do evropského prodeje, uvidíme. K dispozici mají být verze s pohonem zadních, ale i všech čtyř kol.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/