1598709782-jazdene-suv

Hitem roku 2020 jsou kombi a SUV: Zájem o některé modely se ztrojnásobil

3. 9. 2020 • Novinky

Velké množství Čechů cestovalo v létě 2020 v rámci své země a upřednostňují dovolenou na chatách či chalupách. I proto stoupá zájem o vozy kombi a SUV, které mají pro takový typ dovolené vhodné parametry. Poptávka po některých modelech se téměř ztrojnásobila. Hit léta 2020 jsou všestrannější karoserie. Největším “skokanem” je VW Tiguan, ale výrazně stoupla i Honda CRV.

Letošní prázdniny přinutily množství Čechů ke změně tradičních zvyků trávení dovolených, přičemž mnozí z nich se rozhodli investovat do auta. Výrazně stoupl zájem o verze kombi a SUV. Podíl prodaných kombíků se za poslední měsíc vyšplhal na 26%, což se výrazně přibližuje k dlouhodobě nejoblíbenější karoserii typu hatchback. Očekáváme, že varianta kombi dožene v oblíbenosti menší vozidla.

Zájem o SUV se pohybuje na úrovni 22%. Češi si jednoduše vybírají prostornější vozidla, která při omezení leteckých zájezdů do zahraničí kvůli pandemii poskytují při dovolené v tuzemsku nebo při cestách na chaty a chalupy větší komfort.

Lidé při cestování do zahraničí upřednostňují větší automobily, jako jsou například MPV. Protože je momentálně cestování autem do ciziny značně omezené, pozorujeme oproti minulému letu snížený zájem o vozy MPV, a to i přesto, že ještě v zimě jejich prodeje naopak dlouhodobě rostly.

I když v žebříčku oblíbenosti verzí kombi a SUV vede stále Škoda Octavia, do popředí se začínají dostávat i donedávna o něco méně oblíbené vozy. Například zájem o VW Tiguan se za poslední měsíc téměř ztrojnásobil. Prodeje tohoto SUV v nejbližší době zřejmě překonají dosud nejoblíbenější Kiu Sportage. O více než dvojnásobek vzrostla poptávka i po dalších SUV jako Honda CRV nebo Ford Kuga.

.

« »