cr-v-hybrid-23

Hybridy jsou ekologičtější než elektromobily

27. 11. 2019 • Novinky

U příležitosti představení nového hybridního pohonu 1.5 Hybrid Dynamic Force (benzinový tříválec 1,5 + elektromotor) s celkovým výkonem 85 kW (115 k) se šéftechnik Toyoty, Stefan Ramaekers, rozpovídal, proč věnuje automobilka více úsilí vývoji hybridních systémů než čistokrevným elektromobilům.

Za vším musíme hledat ekologii. Problém elektrických aut je, podle Ramaekerse, příliš vysoká spotřeba drahých a nedostupných kovů potřebných k jejich výrobě. Poukázal na jejich neekologické způsoby těžby a fakt, že údajně probíhá v nelidských podmínkách daleko mimo dohled bezpečnostních techniků. A to je společenský problém. Čím více drahých kovů spotřebováváme, tím více trpí chudé regiony, kde jsou jejich ložiska. To v konečném důsledku výrazně zvyšuje emisní stopu “čistých” elektrických aut.

Stefan Ramaekers tvrdí, že na výrobu jednoho čistokrevného elektromobilu by spotřebovali tolik vzácných kovů, jak na výrobu 60 kusů hybridní Toyoty Yaris. A to je údajně příliš velký rozdíl, který nevyváží ani fakt, že elektromobil má o něco lepší provozní efektivitu. V Toyotě prý všechno pořádně spočítali a jako nejefektivnější a nejekologičtější pohon současnosti vychází právě ten hybridní. Jeho vývoji se tak bude automobilka naplno věnovat i nadále.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/