bez-nazvu

Lada stále vyrábí i přes první dva nakažené zaměstnance

25. 3. 2020 • Novinky

Ruská automobilka AvtoVAZ pokračuje i přes pandemii koronaviru ve výrobě. Lada stále vyrábí a jde podle původních plánů. Mateřský Renault, pod křídla jehož automobilka spadá, přitom své fabriky pozavíral. Stopku dal dokonce i Rumunům, tedy Dacii. Lada o ukončení výroby neuvažuje a nic na tom nemění ani skutečnost, že mezi jejími zaměstnanci už identifikovali dva s pozitivním testem na Covid-19.

Je zajímavé sledovat, jak se k šířící pandemii koronaviru staví jednotlivé automobilky. Zatímco zpočátku byly zavřené továrny spíše výjimkou, dnes jsou ve většině Evropy v podstatě standardem. A nejen tam, výroba už stagnuje i v Asii a Americe. Rusko zatím nepanikaří.

Zavřít? A proč?

Automobilka z Togliatti produkující vozy značky Lada zatím vyrábí podle původních harmonogramů. Podle ruské tiskové agentury TASS si vedení podniku uvědomuje, v jaké situaci se svět momentálně nachází a plně si uvědomuje rizika s tím spojená. Rusko momentálně oficiálně hlásí 253 nakažených obyvatel.

Podle agentury Reuters automobilka AvtoVAZ v současnosti zaměstnává 35 000 zaměstnanců, přičemž u prvních dvou už oficiálně přiznala i pozitivní testy na onemocnění Covid-19.

Podle mluvčího fabriky to však zatím není důvod k přerušení výroby. V budoucnu se omezení, nebo úplnému přerušení výroby nevyhýbáme, zatím však údajně není na pořadu dne. V boji proti koronaviru fabrika zatím nasadila jen zpřísněná hygienická opatření a úpravy v logistice zásobování některými komponentami potřebnými pro výrobu.

.

« »