2939bb56ee6c15f2921a6702e1d0ba33

Lada vyrábí nejlevnější karavan světa. Nestojí ani půl milionu korun

25. 6. 2019 • Novinky

Pokud vás někdy lákalo vyzkoušet si, jaké je to s karavanem projet svět, určitě jste začali zjišťovat ceny těchto vozidel. Ty jsou často v astronomických výškách. Alternativou je pronájem karavanu, jenže ten se při delší cestě také umí vyšplhat pěkně vysoko. Pokud si navíc půjčujete karavan nebo obytko po sobě několik let, po sečtení nákladů vyvstává otázka, zda není i nějaký levnější způsob mít svůj karavan? Už je!

Levná Lada, levný karavan

Lada je známá odolnými a přitom levnými auty. Nemluvíme jen o starých žigulících, ale i nových modelech. Nuž a právě ten nejlevnější, Lada Granta, posloužil jako základ pro tento karavan. Má to jednu obrovskou výhodu. Mnoho velkých karavanů vyžaduje dělat speciální řidičák, toto auto má však stále hravě do 3,5 tuny.

Ruská společnost Lux Form se rozhodla vytvořit pro Grantu obytnou nástavbu. Nakonec však vytvořila kompletní karavan. Na trhu totiž najdete mnoho úprav, které však nikdy nenabízejí kompletní zázemí karavanu. Tato Lada Granta to však má a disponuje maximálním komfortem pro dvě osoby. Kvůli úpravám mírně narostla, na délku má 5 metrů a výška je 2,5 metru. Vpředu se klasicky nachází dvě sedadla.

To nejzajímavější je však vzadu. Najdeme zde samostatné WC se sprchou, což je na tak malé ploše téměř zázrak. Nachází se zde i malá kuchyňka s vařičem, ledničkou a dřezem. Samozřejmostí jsou i úložné prostory. Dvojice má k dispozici i stůl a sezení. Toto vše se dá složit a vznikne pohodlná postel pro dvě osoby.

Je tu všechno, co budete na svých cestách potřebovat. Nejzajímavější je však cena. Taková Lada Granta se bude prodávat po přepočtu za necelých 410.000 korun! Na karavan je to cena z říše snů. Pokud jste náročnější a požadujete kvalitnější materiály, za příplatek cca 100.000 korun dostanete luxusnější interiér.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/