lancia

Lancia ožije a znovu se má stát prémiovou značkou

26. 1. 2021 • Novinky, Zajímavosti

O značce Lancia jsme psali již několikrát. I o tom, jak má Lancia skončit, jak utekla hrobníkovi z lopaty, i to, že v ročních prodejích předběhla sesterskou Alfu Romeo. Ožije Lancia v podobě prémiové značky? Nikdy neříkejte nikdy. Nový koncern Stellantis by totiž Lancii nemusel potopit, ale právě naopak.

Lancia aktuálně hibernuje. Prodává pouze jediný model Ypsilon a i to je už starý výběhový typ. K tomu jen na domácím italském trhu, což je na přežití skutečně málo. I když jsme na internetu již často četli, že Lancia skončí, možná to s vytvořením koncernu Stellantis nebude tak docela pravda.

Lancia spolu s Alfou Romeo

Po tiskové konferenci jsme se dozvěděli, že koncern rozdělil všech 14 značek do jednotlivých kategorii. Lancia je tak zařazena do kategorie Premium, tedy tam, kde je i Alfa Romeo nebo třeba DS. Z hlediska designu zas patří do kategorie ke značkám Abarth, Alfa Romeo, Citroen, DS, Fiat, Opel a Peugeot.

To je však všechno. Nic víc neprozradili, tedy směrování značky je stále nejisté. Jedno je však jisté, ani po vytvoření koncernu není Lancia odsouzena na okamžitý zánik, ale očividně s ní mají ještě nějaké plány.

Nebudeme si dělat iluze, že Lancia by vytvořila vlastní model, spíše půjde o “překapotování” nějakého jiného aktivního modelu, alespoň prozatím. Nicméně nepředbíhejme, důležité je, že Lancia žije a zatím má budoucnost před sebou.

.

« »