1687417773_sectison02

Levné čínské auto v Evropě: Dostupný elektromobil ujede 340 kilometrů

30. 9. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Největší čínský výrobce elektromobilů – značka BYD – uvádí na trh v Evropě svůj zatím nejdostupnější model. Je jím hatchback jménem Dolphin.

Cenovka tohoto vozu se udržela těsně pod hranicí 30 000 eur, což je podle aktuálního kurzu cca 713 tisíc korun. Délka tohoto vozu je 429 centimetrů, což odpovídá zhruba klasickému hatchbacku nižší střední třídy jako je například Volkswagen Golf.

Dolphin se nabízí ve čtyřech různých variantách: Active, Boost, Comfort a Design. První dvě výbavy budou mít baterii s kapacitou 45kWh, kterou lze nabíjet výkonem 7 kW stejnosměrným proudem a 60 kW u stojanů pro rychlé nabíjení se stejnosměrným proudem. Dojezd na jedno nabití těchto verzí je 340 kilometrů.

Verze Comfort a Design jsou na tom ve všech parametrech lépe. Jednak disponují baterií s kapacitou 60,4 kWh. Má také výkonný motor (201 koňských sil) a schopnost rychlejšího dobíjení. Palubní nabíječka pro střídavý proud má výkon 11 kW, stejnosměrným proudem je možné doplňovat vysokonapěťovou baterii výkonem 88 kW. Dojezd na jedno nabití je v těchto verzích 427 kilometrů.

Už základní výbava je velmi bohatá. Do seznamu položek bez příplatku patří tepelné čerpadlo, 12,3palcový středový displej, 360stupňová kamera, adaptivní tempomat a sada bezpečnostních prvků.

Dodávky vozů objednaných evropskými zákazníky začnou v posledním čtvrtletí letošního roku.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY