1630398352-skoda-vision-in-concept-2020-1280-10

Místo Fabie Combi přijde elektrický crossover: Zákazníci sáhnou hlouběji do kapes

1. 9. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Z Německa přichází zajímavá informace vysvětlující okolnosti přerušení vývoje modelu Fabia Combi. Mladoboleslavská automobilka totiž místo něj dostala kompetenci na vývoj dvou malých elektromobilů. Jeden nahradí elektrické Citigo, zatímco druhý se objeví jako malý elektrický crossover Škoda. Oba se objeví i jako VW ID.1 a ID.2.

Mladoboleslavská automobilka Škoda nedávno oznámila, že definitivně zastavila další vývoj modelu Fabia Combi a jeho čtvrté pokračování nakonec, i přes původní plán, na trh nepošle. Je to trochu škoda, zejména v kontextu toho, že nejde o rozhodnutí trhu, ale legislativní tlak a z něj vyplývající transformace výrobních programů automobilek na produkty vyhovující požadavkům EU, nikoli potřebám zákazníků. Zároveň s oznámením o ukončení vývoje Fabie Combi však vedení automobilky naznačilo, že místo ní musí poslat na trh nové elektromobily. Nyní přichází z Německa do celé situace trochu více světla.

ID.1 a ID.2 v režii Škody

V rámci koncernu VW dostala údajně právě automobilka Škoda Auto na starost vývoj nových malých elektromobilů, které se později ukáží i pod označením VW ID.1 a VW ID.2. Vyloučeny nejsou ani jejich španělské klony s logy SEAT.

Právě automobilka SEAT je měla původně vyvíjet sama, zdá se však, že v rámci koncernu došlo k přerozdělení úkolů. Právě zmíněný crossover ID.2 by měl být ideovým nástupcem Fabie Combi. Teorie se však od praxe pravděpodobně vzdálí více, než by bylo zákazníkům prahnoucí po nové Fabii Combi milé. Dá se totiž předpokládat, že cena elektrického crossoveru bude násobkem původní benzínové Fabie Combi. Kdy by se měly nové elektrické škodovky ukázat na trhu, zatím není známo.

.

« »