electric

Němci zakázali parkování elektromobilů v podzemních garážích

25. 2. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Zatím není důvod k panice, faktem však je, že Němci vydali první zákaz parkování elektromobilů v podzemních garážích. Důvod je asi každému jasný – bezpečnost. Po požáru v podzemních garážích zjistili, že hořící hybridní či elektrické auto nedokážou hasiči v uzavřených prostorách s omezeným přístupem těžké techniky včas a bezpečně uhasit. Přidají se k prvnímu městu i ostatní? Vypadá to tak.

Elektromobily mají další velký problém

Vypadá to tak, že elektrické auta mají další problém. Zatím začíná nenápadně, ale mohl by vyústit do nových pravidel zakazujících parkování elektrických aut v podzemních garážích a uzavřených prostorách nesplňující přísné bezpečnostní standardy. Podobně, jak to mají auta s pohonem na LPG. O co jde? O velké komplikace při případném hašení vozidel vybavených trakčními bateriemi. Vše začalo požárem odstaveného vozidla v parkovacím domě v bavorském městě Kulmbach.

Šéfe, to neuhasí

Je paradox, že požár v parkovacím domě, který celý sled událostí před pěti měsíci odstartoval, způsobil klasický VW Golf. Požár se však rychle rozšířil, přičemž pohltil i ostatní auta, mezi nimiž už nechyběla ani ta s trakčními bateriemi. Jak se následně ukázalo, bez přístupu potřebné techniky bylo bezpečné zvládnutí požáru téměř nemožné.

Výsledek? Strukturální škody na budově, jejíž železobetonová konstrukce přestala odolávat obrovskému teplu a škody za 195 milionů eur! Radnice města Kulmbach proto vydala prohlášení o zákazu parkování elektrických a hybridních vozidel v podzemních garážích na jejím území. Na její stranu se přiklonili i hasiči, přičemž podobný krok už zvažuje více německých měst.

Nová pravidla by znamenala jedno, parkovací místa v uzavřených prostorách budou muset splňovat nové bezpečnostní standardy. Pokud na ně nebudou přestavěny i současné parkovací domy či garáže, provozovatelé do nich nebudou moci pouštět LPG, elektrická a ani hybridní auta.

To je problém, mnohé instituce totiž právě na takových místech dosud umisťovaly nabíječky. Nebo je opatření města Kulmbach jen výstřel do tmy? Odborníci si to nemyslí, považují to spíše za začátek nových pravidel. Na stejný problém už před časem upozornil i Nizozemský institut bezpečnosti (IFV) a nyní se k němu přidává i několik dalších organizací z Německa.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html