Car exhaust pipe, which comes out strongly exhaust gases in Finl

Německé automobilky dostaly pokutu: Vytvořily kartel a záměrně brzdily vývoj emisních systémů

12. 7. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Automobilky Daimler, BMW a Volkswagen se dostaly do pořádně velkých problémů. Daimler z toho sice vybruslil bez pokuty, protože celou kauzu odhalil, zbylé dva aktéry však pokuta od EU neminula. Jak totiž vyplynulo z vyšetřování, tyto automobilky spolu vytvořily jakýsi kartel a ve svůj prospěch regulovaly vývoj protiemisních systémů nových aut.

Německé automobilky tají v dalším emisním skandálu. Jak uvedla Evropská komise, odhalila neakceptovatelné spojení a vzájemnou “úmluvu” koncernů Daimler, BMW a Volkswagen v oblasti vývoje protiemisných systémů a jejich zavádění do praxe. Konkrétně mělo jít o vývoj zařízení na čištění oxidů dusíku. Přestože to antimonopolní úřad EU označil za podvod, nejedná se o další Dieselgate. Je to zcela nová kauza postihující největší německé automobilky. Těm EU nakonec stanovila pokutu v celkové výši 875 mil. eur.

Daimler obešel nejlepší

Jak uvádí agentura TASR, na kartelovou dohodu doplatily koncerny BMW a VW. Přestože byl její součástí i Daimler, ten celý kartel odhalil (podrobnosti celé kauzy nejsou dostupné), takže mu EU pokutu odpustila. Evropská komise uvedla, že dotčené automobilky nevyužily plný potenciál technologií, které mají reálně k dispozici. Vyhýbaly se tak vzájemné konkurenci a svým spotřebitelům záměrně odepřely možnost pořídit si méně znečišťující automobily.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/