kia-sportage-2021-4

Nová Kia Sportage 2021 se ukázala v podobě, kterou u nás nekoupíte

9. 6. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Všem nám bylo jasné, že nová Kia Sportage 2021 bude úplně jiná než předchůdce. Podle uniklých náčrtů se potvrdilo, že novinka dostane futuristický design, jaký dnes dělají pouze korejské automobilky a před pár dny Kia vypustila do světa obrázek nové obrazovky v interiéru a nadšení kolem auta bylo na svém maximu. Očekávání byla nastavena velmi vysoko a nyní je zde konečně finální produkt. Na obrázcích je však model určený pro Jižní Koreu. V Evropě dojde k několika změnám.

Krásnější než sourozenec?

Nový Sportage je výsledkem společného úsilí hlavní globální sítě designérů společnosti Kia v Koreji, Německu, USA a Číně. I po designové stránce je cítit, že auto je multikulturní. Připomíná západní metropoli, v níž žije množství různých kultur, ale nakonec to společně přece jen nějak funguje. Jediná chybička jsou z mého pohledu přední DRL světla, která svým tvarem připomínají současný styl Mitsubishi. Nové logo Kia se nachází na kapotě a hned pod ním vidíme “víceúrovňovou” přední masku. Přední světlomety mají ostré tvary a doplněné jsou mlhovými světlomety v nárazníku. Z bočního pohledu se nekonají žádné ostré hrany, jako v případě sourozence Hyundai Tucson. Vůbec poprvé bude možné Sportage získat také s kontrastní černou střechou. Designéři si pohráli i s chromovou lištou, která je ukončena v D sloupku. Při pohledu zezadu auto zapůsobí hlavně širokými nárazníky a spojenými zadními světly.

Interiér působí prémiově, ale ne přehnaně.

Displeje jsou zapracovány do palubní desky a jsou orámované výdechy klimatizace. Také třeba vyzdvihnout přítomnost množství fyzických tlačítek, díky čemuž bude ovládání intuitivnější. Na obrázcích sice není evropská specifikace nové Kia Sportage, ale dá se očekávat, že dvoubarevný interiér bude možné zvolit i na našem trhu. Praktické budou věšáky ze zadní strany hlavových opěrek předních sedadel, na které si mohou pasažéři pověsit oblečení nebo tašku.

Pro novou Kiu Sportage je navržena i nová výbava X-Line. Ta přináší několik luxusnějších prvků, jako například jedinečné boční prahy, nárazník, zaoblené střešní nosiče a v interiéru si zákazníci mohou vybrat buď charakteristické šedozelené nebo černé sedadla, jakož i výrazné prošívání a obložení z černého kovu a dřeva.

Co se týče odlišností modelu pro Evropu, ten bude mít především kratší rozvor, odlišný C sloupek a jinak designovaný zadní nárazník. Na jeho podobu si ještě musíme počkat. To jsou první informace o nové Kia Sportage. Motorovou nabídku se dozvíme zřejmě až ke konci roku, kdy je naplánováno i globální uvedení na trh.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/