fiat_tipo_station_wagon_629-720x405

Nové kombi s dieselovým motorem za 550 tisíc? Jedná se o poslední podobné auto na českém trhu

2. 12. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Pokud existuje jedna kategorie automobilů, kterou Češi zvlášť zbožňují, pak jsou to velká naftová kombi. Avšak časy se mění a to, co kdysi bylo oblíbeným rodinným vozem, se pomalu stává ohroženým druhem. Podíváme se společně na tuto změnu.

Někteří lidé jednoduše nechtějí ojeté auto, někdo preferuje nové vozidlo s dlouhou zárukou, která pokrývá všechny neočekávané výdaje. Ceny oprav u starších vozů mohou překvapit i ty, kteří si myslí, že faktura ze servisu je nemůže překvapit. Máte-li tedy naléhavou potřebu nového kombi s naftovým motorem a umíte alespoň trochu smlouvat, mohl by pro vás být zajímavý jeden tip.

A tím tipem je model Tipo. Tento trochu opomíjený a v České republice ne příliš populární model nabízí několik zajímavých vlastností a především dostupnou cenu. I když oficiální ceník na webových stránkách českého Fiatu ukazuje cenu těsně pod šesti sty tisíci korunami, s trochou vyjednávání od prodejce můžete dostat nemalou slevu. Reálně se tak můžete pohybovat i u částky 550 tisíc korun. A to je za velké a pohledné kombi s poctivým motorem opravdu málo.

Pod kapotou najdete osvědčený a spolehlivý naftový motor Multijet o objemu 1,6 litrů, který společně se šestistupňovou převodovkou poskytuje dostatečný výkon 130 koní pro rodinné kombi. Výbava zahrnuje automatickou klimatizaci, ESP+ASR/MSR, HBA a asistenta rozjezdu do kopce, stejně jako elektrické stahování oken. Pokud toužíte po infotainmentu, 10“ dotykovém displeji, 7“ přístrojové desce a dalších asistencích, můžete to získat v balíčku TECH za rozumných 31 tisíc korun.

Celkově tedy máte k dispozici kombi s pětiletou zárukou, která v této kategorii nemá příliš konkurence. I když Hyundai i30 začíná na aktuálních 419 990 Kč díky akci, nenabízí diesel. Německá konkurence a česká Fabia Combi jsou prakticky mimo hru.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz