2022-dacia_duster_extreme_limited_edition-3

Nový designer značky Dacia tvrdí, že Duster je jejich Porsche 911

19. 1. 2022 • Novinky, Zajímavosti

Miles Nürnberger pracoval dlouhá léta v britské automobilce Aston Martin, která prodává luxusní sportovní modely. Loni nastoupil na pozici vedoucího designu ve firmě Dacia produkující dostupná robustní lidová auta. V rozhovoru vyslovil i jednu kontroverzně znějící myšlenku. Nový šéfdesignér značky Dacia porovnal některé aspekty práce v jednotlivých výrobcích.

Během loňského roku Dacia změnila své logo a zároveň změnila hlavu svého designového oddělení. Na její čelo se postavil Miles Nürnberger působící dříve téměř 14 let v automobilce Aston Martin. Nedávno ho vyzpovídal magazín TopGear, pro který řekl kontroverzně znějící myšlenku.

Nový šéfdesignér rumunské značky tvrdí, že Duster je jejich Porsche 911. Na první poslech se to může mnohým zdát jako hloupost. Nürnberger však nesrovnává image či sportovní schopnosti těchto modelů, ale soulad se základními hodnotami automobilky. Úspěšné SUV se podle něj vyjadřuje svým duchem, dostupností a robustností.

Tvorba aut pro masy je požitek

Vedoucí designu navíc přiznal, že tvorba aut pro široké masy je pro něj požitek. Na rozdíl od modelů Aston Martin totiž svá díla může běžně potkat na ulici. Další odlišností v práci pro dvě diametrálně rozdílné automobilky jsou materiály: V britské firmě bylo slovo plast téměř nadávka, zatímco u rumunského výrobce je tento materiál velmi důležitý a věnuje se mu velká pozornost.

Miles Nürnberger zároveň upozornil na fakt, že v obou společnostech je snaha o maximální efektivitu. Aston Martin má vysoké ceny svých luxusních sportovních modelů, ale nízké investice. Dacia je na tom přesně naopak. Přesto šéfdesignér říká, že výzvy týkající se jeho práce jsou v obou společnostech stejné.

.

« »