opel-grandland-facelift-2021-7

Opel Grandland má po faceliftu: Vizor maska mu sluší

9. 6. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Podobně jako crossland po faceliftu či mokka v nové generaci se i grandland zbavuje písmena X v názvu. Rovněž designové změny jsou v rámci faceliftu obdobné.

Řeč je o přídi zvané Vizor, která má svou černou plochou s „ukrytými” LED světlomety, nově s technologií vykrývání provozu v dálkovému režimu, připomínat motocyklovou přilbu. Zadní svítilny mají odlišnou grafiku a pod logem se objevuje rozměrný nápis.

Rovněž uvnitř se už grandland může hlásit k nové vlně značky. Stejně jako všechny nejnovější modely dostal černý panel spojující digitální přístrojový štít s dotykovým displejem infotainmentu, přičemž oba displeje mají úhlopříčku 10 palců. Jedná se o systém poslední generace.

Grandland před čtyřmi lety přijel jako dvojče Peugeotu 3008. Dárce orgánů nedávno rovněž prodělal facelift, proto jsou změny po technické stránce podobné.

Grandland nově může mít i noční vidění, 360stupňovou kameru, asistent parkování nebo vylepšený systém semi-autonomního řízení, který drží vůz uprostřed pruhu a sám se umí zastavit a rozjet i v koloně.

Pohonu se modernizace výrazně nedotkla. Nabídka nadále čítá zážehový tříválec o zdvihovém objemu 1,2 litru či plug-in hybridní variantu se čtyřválcovou šestnáctistovkou, pohonem všech kol a výkonem 300 koní. Alternativou zůstává vznětová patnáctistovka.

Datum příchodu na český trh či upravený ceník zatím Opel nezveřejnil.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/