opel-insignia-sports-tourer-gsi-58

Opel Insignia spolehlivostí podle hodnocení TÜV válcuje konkurenci

23. 11. 2020 • Novinky

Automobilky se rady předhánějí v tom, který z jejich modelů je ten nejspolehlivější. Mohou to podpořit reportem z německého TÜV, tedy německých stanic technické kontroly (obdoba našich STK). Tak tomu bylo i v případě Opel Insignia, který z těchto reportů získal to nejlepší hodnocení ve své kategorii. Opel Insignia spolehlivostí deklasoval své konkurenty.

Podle nejnovější zprávy je právě Opel Insignia nejspolehlivějším vozem střední třídy. Alespoň podle TÜV reportů. Celý výzkum je zaměřen na množství poruch, které vyhodnocují na stanicích technické kontroly.

Výsledky mají vycházet z 8,8 milionu kontrol v období od června 2019 do července 2020, tedy během jednoho roku. Insignia získala průměrnou míru chybovosti 2,2%, čímž získala stříbrnou medaili v celkové klasifikaci tříletých ojetin. Ve své třídě byla, jak jsem zmínil, na prvním místě. Velmi dobře si vedl i malý Opel Adam s průměrnou mírou chybovosti 3,7%, a tak dominuje segmentu 2 až 3-letých malých aut.

Celkově se tomuto reportu podrobilo 228 různých modelů, z nichž byl sestavován žebříček spolehlivosti. Je však třeba brát v úvahu i to, že na stanice technické kontroly mohou přijít auta po technické kontrole v servisu, kde už problémy odhalili a odstranili. To však mohla přijet auta jakékoliv značky, takže Insignii se nedá upřít to, že trumfla zbytek svých konkurentů.

.

« »