6996409

Opel představil novou elektrickou zadokolku: Manta GSE překvapila manuální převodovkou

24. 5. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Když elektromobil, tak takový! Opel znovu ukázal, že ví, jak zákazníkům zabrnkat na strunu. Představil totiž tovární elektrický koncept Opel Manta GSE Elektromodul. Technici ho obdarovali, stejně jako svého času i původní Mantu, pohonem zadních kol a manuální převodovkou. Zatím je to jen studie, Opel však naznačuje, že jen ve stádiu prototypu by to zůstat nakonec nemuselo.

Elektrické auto nemusí emoce vyvolávat jen svými nadpozemskými výkony, které v praxi i tak téměř nikdo nevyužije. Pokud by i chtěl, rychle klesající dojezd by mu dal po pár kilometrech pěkně po prstech. Zkrátka, všechny ty super výkonné elektrické vozy jsou spíše o předvádění schopnosti automobilek dostat technologie do sériové výroby, ne o skutečně využitelných výkonech. Jak se totiž ukazuje, limitem výkonných elektromobilů se stává chlazení celého ústrojí, tam se zkrátka láme chléb.

Proto mi je velmi sympatický přístup automobilky Opel, která ukazuje, jak zhmotnit přirozené emoce v elektrickém autě, které má ve výsledku max. výkon relativně skromných 108 kW (147 k) a v případě posunutí do sériové výroby by mohlo jít o relativně dostupnou záležitost (v rámci světa elektromobilů, samozřejmě).

Setkání dvou světů

Manta GSE Elektromodul je pochopitelně studie sloužící na přitažení pozornosti ke značce a jejím aktivitám na poli elektromobility. Automobilka však přiznává, že nemusí zůstat jen u studie a minimálně některé prvky z auta dostane i do sériových modelů. Nebo jen zjišťuje reakce veřejnosti a uvažuje, co s autem udělá? No, nebylo by to poprvé a za mě mohu jen říci, že tímto by si mě Opel získal. Krásná “živá” barva (stejně jako v případě nádherně zelené elektrické mokka-e), pohon zadních kol a dokonce manuální převodovka – to jsou základní ingredience elektrické Manty.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/