skoda-kodiaq-exterior-8

První záběry na facelift Škody KodiaQ

11. 1. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Čas na omlazení se pomalu blíží i pro KodiaQ. První SUV Škody z řady jmen končících na Q splnilo přesně to, co si automobilka přála. Stal se z něj hit a skvěle trefil poptávku po rodinných SUV. Vydláždil cestu pro středně velký KaroQ a později pro menší KamiQ. Dokonce se KodiaQ vyrábí také ve verzi se zkosenou střechou, ta je však exkluzivně pro čínský trh. České SUV je na trhu od roku 2016 a začíná technologicky zaostávat. To by měl vyřešit facelift.

Decentní úpravy zevnějšku

Podle prvních špionážních fotek zřejmě změny jako při neslavné Octavii 3 čekat nemusíme. Po designové stránce půjde o přiblížení aktuálnímu designovému jazyku mladoboleslavské značky. Navzdory maskovacím nálepkám je patrné, že přední i zadní světla budou užší po vzoru nové Octavie. Kromě nového vzhledu přibude i matrix LED technologie. Testovací prototyp měl rovněž poupravený přední nárazník. V zadní části zas chybí falešné koncovky výfuku. Škoda rovněž schovává boční strany přední masky a na nárazníku je jasně vidět tučné přerozdělení v barvě karoserie. Ty by měly sloužit k maskování nového tvaru ostřikovače světel.

Měnit se zřejmě bude i motorová nabídka. S téměř určitostí se dá předpokládat, že přibude plugin hybridní verze iV. Kromě toho visí otazník nad verzí RS. Její twinturbodiesel ne zcela pasuje ke strategii snižování emisí. Pokud nepřežije nafta, KodiaQ RS bude pokračovat, ale s TSI motorem. Rok 2021 bude pro Škodu podobně nabitý jako rok 2020. Kromě faceliftovaného KodiaQ nás čeká premiéra Enyaqu GT a zcela nové generace Fabie.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/