a2356

S prasklým oknem na dovolenou nejezděte. Riskujete pokutu

19. 1. 2020 • Novinky

Je jedno jestli je léto nebo zima. Kamínek na silnici, který odlétne od auta před vámi, vám může způsobit nemilé problémy. Netřeba však hned stresovat a nervózně zastavovat. Z vlastní zkušenosti se nám už kolikrát stalo, že nás čekala dlouhá cesta a během ní jsme pozorovali jak se prasklina od kamínku rozrůstá po délce předního skla, ne vždy tomu tak musí být, po kamínku může zůstat i malý „pavouček“.

Co tedy dělat, když se vám tato situace stane při plném provozu? Jak už bylo řečeno, nezmatkovat. Tím, že se leknete a hodíte auto do škarpy, si moc nepomůžete. Pokud kamínek odletí z auta před vámi, jako ideální by se mohlo zdát, řidiče zastavit a sepsat protokol, nové čelní sklo vám zaplatí jeho povinné ručení. Avšak jak chcete někoho zastavit ve 130 km/h na dálnici? Nereálné.

V takovém případě je to úplně nejjednodušší, co můžete udělat, sjednat si připojištění čelního skla k havarijnímu pojištění. Levněji vás vyjde pokud si připojištění čelního skla sjednáte k povinnému ručení. V opačném případě si budete muset výměnu nebo opravu zaplatit z vlastní kapsy. Kompletní výměna čelního skla se týká případů, kdy se prasklina nachází ve výhledu řidiče nebo je delší jak 2 centimetry a hrozí její zvětšování. Výměna skla stojí zhruba od 5 do 40 tisíc korun. Ceny se samozřejmě budou lišit, dle toho jestli dáváte sklo vyměnit v autorizovaném servisu a také podle typu vašeho auta. V ceně je započtena i práce.

Pozor také na to, že prasklina v čelním skle v prostoru stírané plochy může při silniční kontrole znamenat ztrátu 5 bodů a finanční postih až do výše 10.000 korun.

.

« »

MENU