1614670496-27-skoda-fabia-cd-1920x1281-1

Škoda překvapuje: Fabia Junior se vrátí na scénu

12. 3. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Automobilka Škoda opět překvapuje a znovu v souvislosti se čtvrtou generací Fabie. Na scénu totiž plánuje poslat její levnou verzi, která má být “velmi dostupnou” základní úrovní Fabie. Novodobá Fabia Junior má být i částečnou náhradou za benzínové Citigo. Co tedy čekat? To zatím fabrika tají, každopádně chce nabídnout auto s mimořádně atraktivním poměrem ceny a výbavy.

Zprávy podobného typu vyvolávají mezi veřejností rozporuplné reakce. Jistě se najde mnoho těch, kteří nad Fabií ohrnují nosem a při představě na její “holou, bosou” verzi chytají záchvaty škodolibého smíchu. V kontextu aktuálního vývoje automobilového světa však dává taktika nové “velmi základní” úrovně Fabie velký význam. Doba se totiž mění a jak se ukazuje i na příkladu konkurenční Dacie, vyhrává ten, kdo si na nic nehraje a nabízí i skromnost. Dostupné modely totiž budou vedle drahých a dotovaných elektromobilů ještě nějaký čas mimořádně důležitým prodejním artiklem. Obnova vozového parku je totiž velmi důležitá na všech jeho cenových úrovních.

Drahé elektromobily i nový “holý” základ

Přípravu dostupné verze Fabie IV prozradil v rozhovoru pro agenturu Newspress samotný šéf mladoboleslavské automobilky Thomas Schäfer. “V současnosti neplánujeme nástupce modelu Citigo, místo toho pracujeme na velmi dostupné základní úrovni modelu Fabia,” řekl Schäfer doslova.

Zároveň však prozradil, že nástupce dostane i elektrické Citigo iV, přičemž půjde o mladoboleslavský klon sesterského VW ID.1. Časový horizont jeho příchodu na trh však neprozradil. Jistý je i příchod dynamicky laděného elektrického SUV-kupé Škoda Enyaq iV Coupé. Po něm by se měly objevit další dva plnohodnotné elektromobily Škoda, jedním z nich je zmíněný nástupce Citigo iV, zatímco další elektromobil zůstává zatím opředený tajemstvím.

.

« »