ijtixshdliykykyyckfk

Technik Mercedesu si postavil pecku – E-Klasse All-Terrain 4×4², Mercedes zvažuje výrobu!

21. 7. 2017 • Novinky, Videa, Zajímavosti

Mercedes-Benz máme rádi a to zejména z důvodů, že je to jedna z mála automobilek, která se nebojí postavit opravdové řidičské stroje nebo bizarní nesmysly, které vyvolají radost jen letmým pohledem. Zmínit můžu perfektní AMG GT R, které v nás zanechalo nesmazatelné stopy a nebo spoustu šílených variant třídy G. To, že jsou schopni narvat osmiválec od AMG téměř do všeho, je jen začátek…

Teď si ale Jürgen Eberle, jeden z předních inženýrů značky řekl, že by nebylo špatné postavit kombík do terénu. A tím nemyslí jen lehce zvednuté éčko. Inspiroval se u krále absurdit – třídy G 4×4² a jeho základní charakteristiku přenesl na éčkový kombík ve verzi All-Terrain. To znamená jediné – šílené zvednutí díky portálovým nápravám, které naleznete právě u třídy G. Světlá výška tak narostla o celých 40 cm! Éčko ale narostlo i do šířky a to o celých 20 cm díky 31″ terénním pneumatikám. Karoserie dostala zajímavý matný laka pořádné lemování blatníků . Vypadá brutálně!

Pod kapotou se ukrývá 3,5litrový šestiválec o výkonu 245 kW z modelu E400. Možná by přeci jen více slušel V8, ale i tak se jedná o dostatek síly. Nenechte se však napálit, i přes svůj vzhled se nejedná a hardcore offroad. Vůz nemá závěrky diferenciálů ani redukční převodovku.

Mercedes-Benz si však nemohl nevšimnout povyku, který vůz způsobil a zamyslel se nad jeho limitovanou výrobou. Tak uvidíme, tato značka na to odvahu rozhodně má!

.

« »