1621163247-dacia-bigster-exclusive-images

Toto má být nová Dacia Bigster: Značka konečně zaútočí ve vyšší lize

17. 5. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Nová Dacia Bigster 2022 by se měla v sériové podobě ukázat už v průběhu příštího roku. Vycházet má z již představené stejnojmenné studie a bude to největší sériová Dacia v novodobé historii. Technické detaily automobilka zatím tají, očekávat však můžeme hybridní agregáty od Renaultu včetně, pro Dacii tradiční, pohon na LPG.

Co je zatím známo, Dacia Bigster bude přibližně 4,6 metrů dlouhé SUV postavené na koncernové podvozkové platformě CMF-B, tedy na stejném technickém základě, jako aktuální Renault Captur či SUV-kupé Arkana. Platforma CMF-B je totiž velmi variabilní a konstruktéři ji dokážou přizpůsobovat různým velikostem koncernových aut – od městských hatchbacků Clio přes Sandero, až po velké SUV odpovídající právě zmiňovanému Bigsteru. Tajemstvím není ani skutečnost, že Bigster bude mít i koncernovou “sestru” s logem Lada na kapotě.

Ve stínu studie

Představu sériového auta ukázal portál Autoexpress, jeho tvary by se každopádně neměly příliš vzdálit od studie Dacie Bigster, kterou automobilka prezentovala dříve. Už tehdy prozradila, že se díváme téměř na sériové auto, které se bude od studie lišit jen v detailech. Očekávat můžeme hybridní pohony kombinující spalovací motory TCe s reverzibilním alternátorem (mild hybrid), případně full hybrid E-TECH. Mluví se i o tradiční zbrani Dacie – pohonu na LPG. Sériové auto by mělo k prvním zákazníkům dostat již v průběhu roku 2022.

.

« »