1596537423-audi-rs6-topspeed-sk-02

Všechny nové modely Audi RS budou elektrifikované

10. 8. 2020 • Novinky, Zajímavosti

Budoucí modely Audi RS budou podle slov šéfa prodeje a marketingu Audi Sport Rolfa Michla v nabídce pouze v jedné motorizaci, která bude navíc elektrifikována. Z RSek se tak stanou mild-hybridy, plug-in hybridy a elektromobily. Máte hlavu v dlaních a ptáte se proč? Prý kvůli jednoduchosti.

V interview pro magazín Autocar prozradil Milch něco o budoucnosti sportovních modelů Audi RS. Jejich auta se budou ubírat směrem elektrifikace. Navíc zmizí možnost výběru motorizace. Zkrátka, pro jeden model bude k dispozici pouze jeden motor. K tomuto kroku se prý uchýlili proto, aby to zákazníkům zjednodušili. Podle slov Milcha totiž nedává smysl nabízet různé pohonné agregáty. Zároveň tvrdí, že přechod na elektrifikaci bude krok po kroku.

Aktuálně jsou jedinými elektrifikovanými modely v portfoliu Audi Sport populární RS6 Avant a elegantní RS7. Obě auta disponují 48V mild-hybridním systémem, který spolupracuje se 4,0-litrovou V8-čkou twin-turbo, která dodává výkon 441 kW (600 k). Pro Audi Sport to však byl jen začátek a v elektrifikaci plánuje pokračovat.

Od mild-hybridu plánují přejít až k plug-in hybridům a elektromobilům, přičemž v nabídce by se měly objevit ještě před rokem 2023. V podobě plug-inu prý přijde RS4, zatímco elektromobil by měl nést název E-tron GT RS. Loňská záplava RS-ek tak byla pravděpodobně poslední s čistě spalovacími motory.

Navzdory silné elektrifikaci Milch však ujišťuje, že Audi Sport se i nadále soustředí na výkonnost a každodenní využití svých modelů. Zároveň dodává, že elektrifikovaný výkon může být absolutně emotivní. Nechci být hejter, ale v případě elektromobilů si tím nejsem až tak jistý. Navzdory ohromnému zrychlení díky téměř okamžitému max. točivému momentu mám stále větší zážitek z aut se spalovacím motorem.

.

« »