59914ef3cca7ab70

Vybrali jsme nejvhodnější levná auta pro mladé řidiče

28. 12. 2019 • Novinky

Koupit si své první auto je jistě vzrušující zážitek. Dobrá zpráva je, že i v dnešní době se najdou skvělá auta pro řidiče, kteří si svůj řidičský průkaz vyzvedli včera. Odhoďte frajerské nároky a podívejte se raději na bezpečnost a praktičnost. Uvědomujeme si, že každý člověk je jiný a najít pro něj to správné auto je výzva.

Nezapomeňte vy, nebo vaši rodiče auto pojistit, předpokládá se, že mladí řidiči májí buď žádnou, nebo velice malou zkušenost za volantem, a proto je více pravděpodobné, že se stanou účastníkem dopravní nehody, než zkušenější řidiči, který už mají za sebou několik tísícek kilometrů. Tím nechceme nikoho podezřívat, že je špatný řidič, avšak jistota je jistota. Lepší když vám pojišťovna zaplatí vzniklou škodu, než když budete pak muset chodit pešky.

Jaké auta jsou tedy nejlepší pro začátečníky?

Jsou to povětšinou malé hatchbacky. Velké plus je, že tyto auta nejsou drahé oproti velkým SUV. Stejně tak náhradní díly se lépe shánějí a jsou ekonomičtější pro vaši kapsu. Dalším plusem je, že se s nimi snadno manévruje a dobře parkuje. Nemusíte se bát, že vaše auto nepojede, ty nejnovější modely mají často benzínové motory s výkonem 1.6, nejčastěji se ale setkáte s vozy s výkonem 1.2, ani zde nemusíte být smutní, s takovým výkonem můžete ostatním řidičům na silnici, vytřít zrak. A teď už se pojďme podívat na samotná auta.

Škoda Fabia

Můžete sáhnout po starší levnější verzi, anebo po té nejnovější. Levnější pro vás bude ekonomičtější, ceny se pohybují od 50 000 korun po cca 150 tis korun. Novější vás může stát až 300 tisíc korun, přesto si můžete vybrat ze škály ojetých vozů a auto tak sehnat mnohem levněji. Fabie je ideální parťákem na cesty. Má prostorný interiér a skvělé jízdní vlastnosti. Do kufru toho dáte spoustu, vejde se tam klidně i velký pes. Spolehlivě vás dostane z bodu A do bodu B.

Volkswagen Polo

I zde je možnost výběru mezi novější a starší verzí, obě poslouží ale stejně. Tohle auto doporučujeme pro více náročné řidiče, kteří by rádi, aby jejich auto mělo styl a vypadalo dravě, živě. Avšak budete si muset sáhnout hlouběji do kapsy a to i u ojetých vozů. Na druhou stranu vás čeká příjemné svezení, skvělý infotainment a kvalitní interiér. Na auto se mžete spolehnout a bude vám sloužit dlouho let. Pokud budete kupovat nové auto, nezapomeňte, že zrovna u Pola se za hodně funkcí musí připlácet.

Škoda Citigo

Malé vajíčko ideální do města, všude se vejde, všude zaparkuje i tam kde by normální sedan měl problém. Je zábava ho řídit a má mimořádně nízké provozní náklady. Interiér působí velice vzdušně, moderně a při troše štěstí do auta naskládáte všechny čtyři osoby, ty vzadu se budou ale trochu mačkat. U tohoto modelu se šetřilo, kde to šlo. Jednoduchá přístrojová deska, sedadla a i čudlíky na ovládání. Na první moment tedy nijak extra nezaujme, avšak můžete v něm nalézt spolehlivého parťáka. Pokud chcete opravdu levné auto, stojí před vámi.

Kia Rio

Interiér vozidla polahodí nejednomu oku. Nehledejte nikde ošklivé laciné plasty. Největší výhodou je určitě prostor. Vepředu máte spoustu místa a vzadu se nohama taky v pohodě vejde. Jízdní vlastní jsou dobré. Cena nového modelu se pohybuje okolo 270 tisíc korun. Jedná se tak o dobrou koupi. Pokud tedy hledáte střídmé auto, je toto auto pravou volbou pro vás.

Seat Ibiza

Nebudeme vás trápit dalším malým autem, jako je například Volkswagen Up, nebo Seat Mini, ale vybrali jsme něco na rozměry normálního. U nového modelu naleznete výrazně lepší palubní desku. Moderní s dospělejším vzhledem. Nenápadné bíle podsvícení, elektronické ovládání všech čtyř okýnek u řidiče a středový panel lehce natočený k řidiči je určitě plus. Co je u tohoto auta ale problém – je místo. Vepředu cítíte, že není kam dát nohy a vzadu je to konečná. Pokud jste tedy ještě vzrostlejších rozměrů, toto auto vám nedoporučujeme. Co se týče kufru, tam se toho taky moc nevejde. Nejlevnější verzi model pořídit od 260 tis korun.

Samozřejmě na trhu najdete širokou škálu i jiných vozů, než jsme vám dnes představili v našem článku. Přejeme vám tedy, abyste si dobře vybrali a čekali na vás jen šťastné a dlouhé kilometry bez nehod.

 

.

« »