2020-honda-civic-type-r

Vylepšená Honda Civic Type R 2020 slibuje ještě větší zábavu

3. 2. 2020 • Novinky

Snad nikoho nebude třeba přesvědčovat, že Honda Civic Type R je jedna z nejzábavnějších předokolek. Vylepšený model se předvedl na autosalonu v Tokyu. I když se novinky na autě dotkly hlavně jízdních vlastností, extravagantní design Hondy nezaostává. Japonský atlet, v podobě modelu Civic Type R, se může nově chlubit revidovaným nastavením odpružení předních kol, aby se snížilo tření a zlepšil pocit při ovládání vozu. Kromě toho by měly nové tlumiče zpříjemnit jízdu a tužší ramena zlepšit přilnavost.

Nové brzdové destičky dostanou za úkol zlepšit vysokorychlostní brzdění. Kromě toho verze Type R vyfasovala šestistupňovou manuální převodovku, která má kratší převody mezi rychlostními stupni a novou řídící páku. Srdce tohoto oře tvoří stále 2,0-litrový čtyřválec s výkonem 320 koňských sil.

Co se týče zevnějšku, vylepšený Type R nebude tak snadné rozeznat od svého předchůdce. Zřejmě nejvýraznější změnou bude dostupnost nové barvy v modrém odstínu Boost Blue, která se stane exkluzivní pouze pro tento model. Honda slibuje také zdokonalení, co se bezpečnosti týče.

Kabina dostane nový volant obalený v Alcantaře a funkci Active Sound Control, která mění zvuk uvnitř na základě jízdního režimu. Aktivní bezpečnostní prvky Honda Sensing se již staly jakýmsi standardem celé série modelů Civic. Informace o ceně zatím nejsou dostupné. Sice zatím není jasné, co bude součástí výbavy vozidla, ale zřejmě se můžeme těšit na systém varování před srážkou s automatickým nouzovým brzděním, výstrahy před opuštěním jízdního pruhu, adaptivním tempomatem či aktivní kontrolou jízdního pruhu.

.

« »