mitsubishi-lancer-x-14

Značka Mitsubishi hlásí návrat legendárního jména a chce se pustit do motorsportu

17. 5. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Byly časy, kdy Mitsubishi doslova dominovalo světu rally, díky čemuž se japonská značka zapsala do paměti milionů lidí po celém světě. Značka Mitsubishi je díky červenému Lancer Evolution s reklamou na cigarety dnes už legendární. Bohužel od roku 2001 začal motorsportový program značky upadat. Ralliart, který se staral o vývoj vozidel, ještě zažil jisté úspěchy na Rally Dakar a WRC, ale lety program postupně upadal, stejně jako nabídka dílů pro sériové vozy. Nakonec byly aktivity Ralliartu pozastaveny v roce 2010. Po 11 letech se však vrací zpět.

Potvrdila to zpráva o finančním stavu automobilky po roce 2020. Obnovená motorsportová divize bude mít za úkol nejen přinášet vylepšení pro silniční vozidla, ale i zapojení do konkrétní motorsportové kategorie. V současnosti jsou informace velmi skromné. V dostupných materiálech je vyobrazen upravený model L200 (na jiných trzích známý jako Triton nebo Strada). Mitsubishi jako značka nezažívá zrovna nejlepší období. Z Evropského trhu by se dokonce měla úplně stáhnout, i když aktuálně existuje naděje v podobě spolupráce s Renaultem. Právě na jeho výrobních linkách by se mohly vyrábět některé modely určené pro Evropu. Zde by však mohla svou roli sehrát i politika.

Renault je totiž státní podnik a Mitsubishi se nelíbí představa, že politici budou ovlivňovat plány aliance. Návrat sportovního oddělení Ralliart je skvělou zprávou, ale musíme krotit naše očekávání. Právě díky finančním obtížím bych neočekával, že Mitsubishi se pustí do továrního programu ve WRC, i když právě tam bychom tři diamanty chtěli vidět nejraději. Reálněji bych viděl stavbu auta kategorie Rally 2, případně okruhové TCR. A jelikož převážnou část portfolia tvoří SUV a Crossovery, nelze vyloučit ani Dakar, i když v některé z nižších kategorii.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/