arenaev_007

Huawei představil auto: Teslu zašlape technologií, 400 km dobije za 15 minut a za polovinu ceny konkurence

15. 11. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Huawei oficiálně odhalili svůj nejnovější vstup do rostoucího světa elektrických vozidel, Luxeed S7. Tento elektrický sedan, nyní dostupný ve stadiu předprodeje v Číně, představuje významný pokrok v oblasti elektrických vozidel, vyzývající etablované hráče jako BYD Han EV a Tesla Model S. S cenou od 258 000 jüanů (přibližně 800 000 Kč) je Luxeed S7 výrazně levnější, přičemž v některých ohledech i technologicky vyspělejší než zmiňovaná Tesla.

Luxeed S7, společný projekt automobilky Chery a technologickou společností Huawei, ukazuje zajímavou fúzi průmyslů. Zatímco Chery vede výrobu a vývoj, Huawei přispívá klíčovými komponentami, zejména v technologické aréně. Tato synergie jasně naznačuje, jak budou budoucí automobilové pokroky stále více záviset na spolupracích mezi odvětvími.

Pod svým elegantním exteriérem je Luxeed S7 postaven na architektuře E0X od Chery, která je také základem pro modely Exeed Exlantix ES a Exlantix ET. Tato platforma podporuje architektůru 800V a moderní autonomní systém řízení.

Luxeed S7 má délku 4 971 mm, šířku 1 963 mm a výšku 1 474 mm, s rozvorem 2 950 mm, což ho řadí mezi luxusní sedany. S7 se pohodlně vejde mezi modely Mercedes EQE a nové BMW i5, pokud jde o délku, ačkoliv má o něco kratší rozvor než jeho konkurenti.

Co se stylu týče, Luxeed S7 přebírá prvky od svého příbuzného, SUV Aito M9, včetně tenkých světlometů a charakteristického LED proužku. Aerodynamický design vozu podporují vysouvací madla dveří a skloněná střecha, která má snížit odpor vzduchu. Na zádi najdeme jednotnou světelnou linku a vozidlo je zdobeno nápisy Luxeed, naznačujícími jeho globální ambice.

Interiér spojuje technologie s luxusem. Obsahuje malý, oválný volant s logem Luxeed a pohodlně umístěnou řadicí páku za ním. Středem pozornosti je 12,3palcový LCD přístrojový panel a velký plovoucí dotykový displej poháněný operačním systémem HarmonyOS 4 od Huawei. Auto zahrnuje také dvě bezdrátové nabíjecí podložky o výkonu 50 W a skrytý prostor pro další využití.

Nicméně vrcholem interiéru Luxeed S7 je jeho rozlehlá panoramatická střecha o rozloze 2,6 čtverečního metru, blokující 99,9 % UV paprsků. Přední sedadla lze elektricky nastavit v 18 směrech a disponují vyhříváním, ventilací a masážním systémem.

Zadní část vozu je rovněž impozantní, s dotykovými lištami na dveřích umožňujícími cestujícím nastavit klimatizaci a další funkce vozidla. Vůz se pyšní 25 úložnými prostory a 420litrovým zavazadlovým prostorem, zdůrazňující praktičnost spolu s luxusem.

Co se týče výkonu, Luxeed S7 nezklame. Model vstupní úrovně je vybaven jedním elektrickým motorem na zadní nápravě o výkonu 292 koní, zatímco verze s pohonem všech kol má dva motory s kombinovaným výkonem 496 koní. Tento výkon umožňuje vozu zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 3,3 sekundy. Podrobnosti o baterii zatím nejsou známy, ale ví se, že základní model bude mít akumulátorový blok LFP, zatímco model s dlouhým dojezdem obsahuje baterii M3P od CATL.

Luxeed S7 je k dispozici ve čtyřech úrovních výbavy – Pro, Max, Max+ a Max RS – s různými dojezdy a funkcemi, čímž uspokojuje široké spektrum preferencí a potřeb zákazníků. Verze Max+ slibuje více než 800 kilometrů dojezdu za cenu 328 000 jüanů, což je ekvivalent jednoho milionu korun, zatímco vrcholová verze Max RS AWD se prodává za 358 000 jüanů, což odpovídá 1,2 milionu korun. To je za luxusní elektrický sedan s dojezdem 630 km a výkonem, který se vyrovná nebo dokonce předčí ty nejlepší konkurenty, opravdu nízká cena.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY