44 let sportovního oddělení AMG

8. 5. 2011 • Novinky, Videa

Každá pořádná automobilka má několik prvků, které vytvářejí její identitu, styl a fanouškovskou základnu. A nejlépe to jde přes sportovní oddělení, jež čas od času přinesou legendu, která se zlatým písmem zapíše do historie. Například mnichovská automobilka BMW má svojí divizi M. A o kult výjimečnosti se u Mercedesu stará oddělení AMG, jež je tu s námi již 44 let.

Společnost byla založena v roce 1967 konstruktéry Hansem Wernerem a Erhardem Melcherem a v prvopočátku byla zaměřena především na stavbu závodních motorů, které si však nakonec našly cestičku až na civilní spotřebitelský trh.

YouTube Preview Image

V roce 1988 došlo k definitivnímu propojení s automobilku Mercedes-Benz a ze společnosti AMG se stala její sportovní divize. První vlaštovkou jejich oficiálního spojení byl model C36 AMG, který se na trh dostal v roce 1993.

Rok před koncem milénia získal Mercedes majoritní podíl v AMG a společnost se přejmenovala na Mercedes-AMG GmbH. A od té doby je skoro stadicí, že každý model (i ten nejméně sportovní off-road) dostane výjimečné sportovní vydání, o které se postarají inženýři právě z této divize.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz