933203657799920430

ABT vyždímalo z Golfu R až 370 koní!

21. 2. 2014 • Novinky, Tuning

Dvorní tuner německého koncernu VW představil velmi zajímavý balíček, který postrčí “lidový” hatchback až k supersportovním parametrům.

Společnost ABT Sportsline obalila Golfa do aerodynamického a agresivního bodykitu, který zahrnuje přítlačný spojler pod předním nárazníkem, mračítka předních světel, novou masku chladiče, aerodynamické boční prahy, zadní křídlo, víko kufru a difuzor v novém zadním nárazníku. Tomu pak dominují na každé straně dvě koncovky výfuků, které budou na své okolí naštvaně prskat do všech stran. Celek pak umocňují nová kola z lehkých slitin a kryty vnějších zpětných zrcátek.

Nejdůležitější změna však proběhla v útrobách tohoto Golfu. Už sériový Golf R není žádným lenochem, ba naopak se jedná o nejrychlejšího Golfa v historii VW. Tuner ABT však posouvá jeho rychlost do další sféry.

Dvoulitrový čtyřválec dostal několik nových komponentů. Zatím vša ABT neuvádí přesné úpravy na motoru, ale já bych vsadil na nové turbo, sání, výfuk a pár dalších “drobností”. To vše bylo zapsáno do nové řídící jednotky, kterou ABT vyvinul speciálně pro tohoto Golfa a vytvořil pro něj svůj software. Výkon se pak vyhoupnul na šílených 370 koní (272 kW) a točivý moment poskočil až na 460 Nm! To dělá nárůst 70 koní a 80 Nm.

Tento hatchback tak dokáže doslova vystřelit na rychlost 100 km/h už za 4,5 seundy a maximálně může jet až 265 km/h. Zrychlení na sto se tedy zlepšilo o 0,6 sekundy a elektronický omezovač rychlosti se posunul o 15 km/h.

Na “obyčejný” hatchback jsou toto opravdu šílené parametry, které údajně nijak nezvedají spotřebu paliva oproti sériovému modelu. Cenu úpravy bohužel ABT zatím neuvádí, ale málo to určitě nebude…

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz