AUDI R8 (2014) – silnější a rychlejší

6. 2. 2012 • Novinky

Audi plánuje katapultovat druhou generaci své R8 do třídy supersportů. Svědčí o tom nejen tabulkové hodnoty výkonu a dalších “šílených” hodnot, ale samozřejmě také tiskové sdělení managementu společnosti. Audi v dnešních dnech ladí aerodynamiku, pohon a samozřejmě také elektroniku.

Inženýři z Ingolstadtu připravují dvě modelové verze, a to o objemech 4,2l ve verzi V8 a 5,2l “rozlitých” do V10. Oba agregáty jsou optimalizované pro vyšší výkony a nižší spotřebu paliva. Zmíněné verze by měly být doplněny o sedmistupňové dvouspojkové převodovky. Dále se můžeme dočkat odlehčení celého Audi, dle dostupných informací by nemělo přesáhnout hmotnost 1500kg, čili odlehčení řádově o 60kg.

Pokud jste ovšem více než nároční, tak právě pro vás Audi vyvíjí ještě jednu verzi. Jedná se o model GT, který by se měl přiblížit právě řadě světových supersportů jako jsou vozy Ferrari, Lamborghini nebo Porsche 911 GT3.

Bude nová R8 vypadat tak, jako na obrázku? Co myslíte…

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/