Audi R8 V10 Spyder se 710 koňmi![video]

7. 12. 2010 • Novinky, Videa

Říkají mu Audi R8 Spyder Challenge Extreme Edition, pochází ze stáje STaSIS Engineering a jedná se o pořádně vyladěnou verzi základní V10.

Na videu můžeme vidět Matta Faraha z TheSmokingTire.com, který to rozjel na klikaté okresní silnici. A jaký je jeho názor na R8? Přestože každý motoristický novinář má jiné měřítka kvality v dané kategorii, tady je výsledek jasný. O tomto voze se dá prostě říct, že na velmi dobrém základu postavili ještě lepší a agresivnější automobil, který s hrdostí snese přímé srovnání s Lamborghini Gallardo.  To hovoří za vše.

YouTube Preview Image

Americký tuner přidává k základnímu modelu vlastní kompresor a výsledný výkon 5,2 litrového motoru poskočil z 386kW (518 koní) na ohromujících 522kW (710 koní) a točivý moment se zastavil na hodnotě 720Nm. To pomohlo snížit čas potřebný pro zrychlení z nuly na 96km/h z hodnoty 3,7s na neskutečných 3,1 sekundy a vůz tak katapultovalo mezi nejrychlejší sprintery na světě. Maximální rychlost není známa.  Hodnota základní R8 V10 je 313km/h. Ta však bude určitě lehce pokořena.

STaSIS Engineering také modernizovalo zavěšení kol a přidalo tvrdší tlumiče. Dále se zvětšily podběhy kol pro možné uložení ještě větších ráfků než je 20“.  Po designové stránce se toho však moc nezměnilo. Nová je pouze maska chladiče a nárazníky.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz