Bentley Continental GT3-R 9

Bentley odhalilo limitovanou edici Continental GT3-R

17. 6. 2014 • Novinky

Bentley nedělá jenom těžkopádné luxusní bárky s obrovským výkonem a nenasytným apetitem po kilometrech. Umí také o něco lehčí lodě s ještě větším výkonem a mírnými ambicemi ke sportování. Výrobce se chlubí, že se mu podařilo shodit 100 kilogramů váhy, porovnání hodnot platí samozřejmě pro model GT V8 S. Výkon vzrostl na 580 koní (z 528 koní) a kroutící moment činí 700 Nm (GT V8 S má 680 Nm). To vám umožní sprint na 100 km/h za raketových 3,8 vteřiny, maximální rychlost se ale naopak snížila kvůli kratším převodům automatické převodovky s osmi stupni značky ZF. Rozjedete to tak maximálně na 273 km/h, i to je ale slušný hukot.

Jak tedy bylo dosaženo úspory váhy? Hlavně vyhazováním přebytečných věcí, jako jsou například zadní sedadla a odlehčováním těch, kterých se zbavit nemůžete. Něco tak uspořil titanový výfukový systém nebo lehká litá kola o průměru 21 palců obutá do pneumatik Pirelli. Výroba bude omezena na 300 kusů a všechny kusy budou lakovány bílým lakem Glacier White s lesklými karbonovými doplňky. Prodejní cenu zatím Bentley neoznámilo, v ceně ale budete mít servis zdarma po dobu čtyř let. Objednávat můžete už nyní, první kusy dorazí ještě letos.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/