Bentley také s převodovkou S-Tronic

18. 11. 2010 • Novinky

Minulý týden v motoristických magazínech proběhla zpráva, že anglický výrobce sportovních vozů a limuzín spolupracuje s Audi na vývoji nového motoru V8 4.0, který bude srdcem modelu Continental GT. Ten přijde na trh v roce 2012. Hlavní změnou oproti současné generaci bude snížení počtu válců, při zachování stejného výkonu.

Nyní přinášíme informaci o tom, že kromě nového motoru bude mít Continental GT rovněž převodovku S-Tronic od Audi. Propojením těchto dvou technologií dojde ke snížení spotřeby paliva a emisí CO2, oproti současné verzi s motorem W12.

Nastává tu ovšem problém pro inženýry v Bentley, protože je třeba přepracovat podvozek a pojezdové ústrojí, aby se na platformu 7-mi rychlostní S-Tronic vůbec vešel. Současný motor W12 má totiž pouze 6-ti stupňovou převodovku od firmy ZF.

Bentley doufá, že pomocí těchto inovací dojde k nárůstu prodejních čísel až na hranici 5000 vozů ročně. „V8 si najde nové publikum. Je mnoho sportovních nadšenců, zejména v USA, kteří si již nepřejí těžký dvanáctiválcový motor“. Říká Alasdair Stewart, šéf prodeje a marketingu automobilky Bentley.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY