maxresdefault

BMW, Audi a Mercedes, aneb vrah, zloděj a mafián – Někdy jde o zdraví!

4. 9. 2015 • Blogy, Novinky, Ostatní, Zajímavosti

Za posledních několik týdnů jsem měl možnost testovat nespočet prémiových, luxusních a sportovních vozů a velmi jsem se divil, jaké reakce mělo okolí. Převážně lidé, kteří člověka nikdy neviděli a neví o něm vůbec nic. Nejčastěji vidíte jen neslušná gesta a slyšíte sprostá slova, ale nečekali byste, kam až to může zajít, někdy létají i kameny!

Jsem poměrně mladý a nepřející lidé tudíž nedokáží pochopit, že někam dojedu třeba v novém prémiovém sedanu od BMW. Takový člověk, ať už si na auto vydělal poctivě nebo ne, stejně z 99% uslyší narážky, že si na auto nakradl, nějakým podvodem vydělal nebo mu jej koupili rodiče. Závist je holt v České republice všudypřítomná a pokud nebudete jezdit ve dvojkové Octavii TDi, vždy budete jen ten špatný. Na takové slovní narážky si člověk rychle zvykne a později se jim pouze zasměje. Já se však chci zaměřit na ty méně příjemné situace, kdy jde buď o vysokou škodu na autě nebo dokonce o zdraví!

Pokud máte kabriolet, tak jste automaticky ten nejhorší. Dříve se často objevovali třeba lidé, kteří s úsměvem zvedli palec a ještě Vás poprosili, abyste na to před nimi šlápli. Dnes už takové reakce neuvidíte, možná velmi zřídka nebo pokud teda zrovna projíždíte vesnicí, kde takové auto snad ani nikdy neviděli. Takže stažená střecha a pár minut vzdálení se od vozidla znamená, že se v autě skoro vždy objeví něco, co Vám tam nějaký hodný kolemjdoucí zanechal. Teda v tom lepším případě, pak tu totiž máme jedince bez mozků, důchodce a starostlivé maminky, které při usazování dětí do sedaček otevřou dveře co nejvíce a prásknou Vám jimi do auta. Sám jsem byl u několika situací svědkem, přičemž za to podle osoby, která spáchala škodu, vždy může majitel vedle stojícího vozidla. To jsme ale trochu odbočili. Nějaké objíždění karoserie klíčem, ulomené SPZ a podobně si myslím zmiňovat ani nemusím.

Úplně nejhorší totiž je, když projíždíte městem a kolemjdoucí na Vás prakticky zaútočí. V tomto případě se jednalo o průjezd slavnou Pařížskou ulicí v Praze, kdy jsme v půlce odbočovali doleva a zastavili před přechodem, aby mohlo přejít asi 30 lidí, mezi nimiž byla většina turistů. Stojíme, střecha dole, muzika nehrála nijak nahlas, abychom zbytečně neprovokovali okolí a v tom mého kolegu za volantem trefí slušně velký kámen do ramene. Hodil ho mladý kluk kolem 20 let procházející se skupinkou turistů, který chtěl zřejmě zapůsobit na okolní slečny a po naší reakci ještě čekal, že vystoupíme a budeme se bít nebo co. Nakonec ho musela držet skupinka kamarádů a počkat, než odjedeme…

Nedokážu si vysvětlit takové a podobné chování některých jedinců, kteří postrádají zdravý rozum a místo závidění a již zmíněných gest, by se měli zamyslet sami nad sebou, popřípadě se pokusit vymyslet a vybudovat něco, co by jim k podobnému úspěchu pomohlo a závidět už nemuseli.

Jaký názor na tuto problematiku máte Vy? A zažili jste někdy nějakou podobnou situaci? Jestli ano, podělte se s námi v diskuzi níže!

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz