BMW – divize M chce vyvinout vlastní auto

24. 10. 2011 • Novinky

Je to docela logický krok – Audi, respektive divize Quattro GmbH má svou R8, AMG od Mercedesu stvořilo model SLS a jelikož jsou to prvotřídní supersporty, pánové z části BMW zvané Motorsport nechtějí zaostávat a touží vyrobit vlastní vůz. Magazínu insideline.com to potvrdil Albert Biermann, šéf vývoje BMW M divize. Tento krok sice teprve čeká na zelenou od šéfů BMW, ale Biermann novináře ujistil, že schopnosti i nadšení pro věc jeho podřízení mají a i z finančního hlediska se podobný projekt jeví výhodně.

Pokud však čekáte návrat ječivého desetiválce, či podobných motorů, budete nejspíše zklamáni, podle Biermannových slov jsou připraveni přijít s alternativními pohony a jejich vozy mají rozdávat emoce a zábavu, bez ohledu na použitý motor. Je totiž údajně nutné používat technologie, které budou veřejností akceptovatelné v dnešní ekologické době. A nebyl by to správný šéf, aby nevyzdvihoval v současnosti používanou techniku, můžeme tedy z jeho úst slyšet chvalozpěvy na turbomotory a jejich odezvu prý blízkou atmosferickým jednotkám či výbornou spotřebu.

V další části rozhovoru pro insideline.com se Biermann zamýšlí nad nesmyslností výkonové války mezi automobilkami a jasně říká, že BMW v ní již nebude nadále pokračovat. Rovněž se vyjádřil skepticky ohledně ohlašované dieselové M5, BMW údajně nyní nemá vhodnou technologii, ale není vyloučeno, že do několika let ji vyvinou. Pokud chtějí mnichovští potěšit automobilové nadšence, určitě by měli do výroby poslat koncept M1 Hommage, co vy na to pane Biermann?

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz