16740975551406815089

BMW M3 E92 od Alpha-N Performance – Bye bye M3!

25. 7. 2013 • Novinky, Tuning

Loučení s BMW M3 E92 jsme tu měli v poněkud AutoJournal stylu a jak je vidět, nejsme ani zdaleka jediní, komu bude chybět. Odcházející generaci M3 Coupé si vzali do parády v Alpha-N Performance a ”trochu” tento legendární sporťák upravili.

Povedených úprav německých vozů není zrovna plný svět, a i když v Alpha-N šťourali také do vzhledu a aerodynamiky, přesto se jedná o úpravu povedenou. Nově se M3 oblékla do karbonového kabátku, který obsahuje přední nárazník, protahující design světel blíže k ledvinkám, širší blatníky, aerodynamické boční prahy a zadní nárazník s difuzorem, jemuž dominují dvě výfukové roury uprostřed něj. To ale samozřejmě není vše, jiná je zde také kapota i víko kufru.

Změny se odehrály také na podvozku, který dostal odpružení Öhlins a 19″ kola, která jsou obuta do lehkých slitin s pneumatikami Hankook Ventus S1 Evo. Uvnitř se pak zákazníci mohou těšit na sedadla Recaro Sportster CS a modré čalounění Fisher. V interiéru najdete ale mimojiné i Alcantaru.

Nejdůležitější úpravu doznal ovšem hlavně motor. Vidlicový osmiválec o objemu rovných 4,0 litrů byl převrtán na objem 4,6 litru a dostal nové komponenty, které obsahují i nové karbonové sání a kompletní výfuk. To vše bylo zapsáno do nové řídící jednotky a technikům z Alpha-N Performance ukázal graf na brzdě výkon údajně 490 koní (oproti 420 k) a točivý moment 470 Nm (původně 400 Nm).

Díky deaktivovanému omezovači rychlosti je tato M3 schopna dosáhnout až 315 km/h a bohužel nemáme informace o zrychlení z klidu.

Cena úpravy bohužel známa není, ale rozhodně se jedná o důstojné rozloučení s tímto modelem.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz